Emilia Kloska

Dyrektor przedszkola

Drodzy Rodzice!
Macie w domu wyjątkowy i niepowtarzalny Skarb, Wasze dziecko. Pragniecie dla Niego wszystkiego, co najlepsze, więc wybór odpowiedniego przedszkola to dla Was ważne i odpowiedzialne zadanie.
W Przedszkolu „Fantazja” znajdziecie wszystko, czego potrzebuje Wasz Maluch.
Nasza kadra to zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli, specjalistów i instruktorów, którzy dbają o wszechstronny rozwój swoich wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

W „Fantazji” nikt się nie nudzi i nie jest samotny. Państwa Skarby znajdą u nas ciepło, życzliwość i troskę, dzięki której będą mogły harmonijnie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia.

Kadra zarządzająca wraz z kadrą pedagogiczną współdziała tak, aby dzieci czuły się u nas bezpieczne i szczęśliwe. Panuje tu atmosfera szacunku i akceptacji. Każdy czuje się ważny i potrzebny.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Agata Labenz

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Ukończyłam studia wyższe licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Wczesna Edukacja z Kształceniem Integracyjnym oraz studia magisterskie o specjalności Pedagogika Szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuję w Fantazji od samego początku istnienia przedszkola, czyli od 2010 roku. Prywatnie jestem mamą Oliwki.
Współpraca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego.

Agata Garbarczyk

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Praca z dziećmi dostarcza mi wielu pięknych i niepowtarzalnych chwil. Jako nauczyciel chcę obudzić w dzieciach chęć odkrywania, a także sprawić, by okres przedszkolny kojarzył się ze szczęściem oraz zabawą.
Jak mawiał Korczak, dzieci największą radość czerpią z pokonanych trudności, jako nauczyciel chcę towarzyszyć im oraz podać rękę i służyć radą, gdy będą tego potrzebować.

Hortensja Bobin

Pomoc nauczyciela

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam opiekować się dziećmi i dlatego swoją przygodę zaczęłam od opieki nad dziećmi w domach rodzinnych.
Nieustanie dążyłam do spełnienia swoich marzeń i podjęłam pracę w żłobku.
Podczas pracy z maluszkami skończyłam Kurs Opiekunki Dziecięcej w Żłobku i Klubie Malucha. Zdobytą wiedzę na kursie rozszerzyłam w Szkole Medycznej. Zdobyłam dyplom i tytuł wykwalifikowanej opiekunki do dzieci.
Głównym moim celem podczas pracy w przedszkolu jest zaspokojenie potrzeb dziecka  i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz zdobycie jego zaufania.
Jestem osobą optymistycznie i entuzjastycznie nastawioną do życia oraz do ludzi, a w szczególności do dzieci z którymi bez problemu nawiązuję kontakt.
Moim drugim hobby jest makijaż i wyszywanie metryczek dla dzieci haftem krzyżykowym.

 

Magdalena Bigus

Pomoc nauczyciela

Od najmłodszych lat pamiętam, że moją ulubioną zabawą było opiekowanie się lalkami i pielęgnowanie ich. Później wielką radość sprawiały mi spacery z kuzynostwem oraz maluszkami od bliskich sąsiadów. Pod koniec liceum zajmowałam się dorywczo bliźniakami. Od tego zaczęła się moja przygoda z pracą z dziećmi. Prywatnie jestem mamą Krzysia i Zuzi. W 2019 roku rozpoczęłam Szkołę Medyczną na kierunku Opiekunka Dziecięca. Z dziećmi czuję się bardzo swobodnie. Cieszę się kiedy mogę im pomóc, doradzić lub przytulić, gdy są smutne. Nie wyobrażam sobie innego zajęcia dla siebie. Prywatnie moją pasją jest jazda na rolkach i taniec. Pozdrawiam serdecznie!

 

 

 

Agata Nadolna

Nauczycielka rytmiki i tańca

Od kilku lat mam przyjemność prowadzenia zajęć umuzykalniających z Państwa pociechami w przedszkolu Fantazja. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności muzyka z plastyką. Już na studiach interesowałam się rytmiką jako dziedziną nauki, a w 2005 r. obroniłam tytuł magistra pisząc pracę na temat wpływu zajęć umuzykalniających na rozwój psychofizyczny dzieci. Zajęcia z dziećmi prowadzę od 2011 r. w wielu placówkach w Tczewie i okolicach. W chwili obecnej prowadząc zajęcia rytmiczne opieram się głównie na metodach C. Orffa, E.Jaques – Dalcroze’a oraz A. i M. Kniessów, pedagogów, którzy opracowali metody wychowania muzycznego oparte głównie na ruchu i zabawach. Mają one szczególny wpływ na rozwój fizyczny dziecka.

 

Patryk Kaschel

Instruktor jogi

Ukończyłem Psychologię na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją dzieci i młodzieży oraz kliniczną. Jestem terapeutą dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, trenerem uważności dla dzieci Metodą Eline Snel, nauczycielem jogi dla dzieci. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem. Jestem zaszczycony, że mogę wspierać młodych ludzi w ich rozwoju, pomagać im pokonywać trudności oraz łączyć umysł z ciałem. Pasjonuje się bieganiem, morsowaniem, naturą oraz grą na gitarze.
W przedszkolu prowadzę zajęcia jogi. Korzystam na nich między innymi z kart Animal Kids Yoga. Pozwalają one na kreatywne zabawy, możliwość łączenia ich z muzyką, teorią kolorów, geometrią, opowiadaniami, rysowaniem zwierząt i mandali, sposobem poruszania się zwierząt oraz ciekawostkami z ich świata. Pobudzamy w trakcie zajęć wyobraźnię, stajemy się świadomi oddechu oraz możliwości naszych ciał. Przy tym wszystkim świetnie się bawimy, bo to w jodze dla dzieci jest najważniejsze. Do zobaczenia na macie!

Iwona Maj

Logopeda

W przedszkolu „Fantazja” prowadzę zajęcia logopedyczne. Zawodowo jestem nauczycielem wczesnej edukacji oraz logopedą. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika – Wczesna edukacja z logopedią. Kształciłam się również na kierunkach podyplomowych: pedagogika specjalna oraz logopedia. Praca z dziećmi jest moją największą pasją. Podczas zajęć dzieci usprawniają swoje narządy mowy, kształtują prawidłowy tor oddechowy, uczą się poprawnej wymowy głosek, a także rozwijają swoją percepcję słuchową i koordynację ruchową.

Pozdrawiam

rbt

Mateusz i Dominika Kaczyńscy

Instruktorzy z KST

Program „KARATE DLA NAJMŁODSZYCH” to zbiór gier i zabaw połączonych z podstawowymi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu karate, ułożony według podstaw metodycznych nauki tej sztuki samoobrony.
Karate to zajęcia, gdzie koncentrujemy się głownie na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Zestaw ćwiczeń wykonywanych w ramach zajęć został opracowany w porozumieniu z lekarzami rodzinnymi i ortopedami, dzięki czemu zajęcia pozwalają zwalczyć skrzywienia kręgosłupa, płaskostopie oraz działaś wzmacniająco na wady fizyczne dziecka.
Wytrwałość, systematyczność, zwinność, gibkość, panowanie nad emocjami, rozładowanie negatywnych emocji z jednoczesnym odkryciem pozytywnych poprzez poznanie własnych możliwości i przede wszystkim świetna zabawa – tego właśnie uczy się MAŁY KARATEKA.
Program zajęć uwzględnia również pracę nad wzmacnianiem własnej wartości, pokazanie wartości innych ćwiczących, ponadto zajęcia pozwalają dziecku na współdziałanie z grupą.

Agnieszka Szczukowska

Lektorka języka francuskiego

Jestem romanistką i logopedką. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia z najmłodszymi to moja ogromna pasja. Moja przygoda z nauczaniem języka francuskiego zaczęła się w 2003 roku właśnie od kontaktu z dziećmi – w Przedszkolu Francusko-Polskim w Gdyni. W pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych zwracam szczególną uwagę na ogólny rozwój dzieci – zabawom językowym zawsze towarzyszą ćwiczenia ruchowe. Ważną rolę w trakcie zajęć odgrywa muzyka. Pracując z dziećmi, wykorzystuję piosenki, wyliczanki oraz ilustrowane gestami wierszyki, którym poświęca się dużo czasu w nauczaniu przedszkolnym we Francji.

Maja Makowska

Lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na kierunku filologia angielska ze specjalnością nauczycielską. Miałam okazję pracować zarówno w przedszkolu, z dziećmi i młodzieżą, ale także z dorosłymi. Nauczanie języka angielskiego to moja pasja, praca jako lektor sprawia mi ogromną przyjemność. Język angielski towarzyszy mi także poza pracą, uwielbiam brytyjskie kino, muzykę i literaturę.