Kadra

Poznaj naszą kadrę

Emilia-Kloska

mgr Emilia Kloska

Dyrektor przedszkola
star_bg.png
Vector.png

Drodzy Rodzice!
Macie w domu wyjątkowy i niepowtarzalny Skarb, Wasze dziecko. Pragniecie dla Niego wszystkiego, co najlepsze, więc wybór odpowiedniego przedszkola to dla Was ważne i odpowiedzialne zadanie.
W Przedszkolu „Fantazja” znajdziecie wszystko, czego potrzebuje Wasz Maluch.
Nasza kadra to zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli, specjalistów i instruktorów, którzy dbają o wszechstronny rozwój swoich wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

W „Fantazji” nikt się nie nudzi i nie jest samotny. Państwa Skarby znajdą u nas ciepło, życzliwość i troskę, dzięki której będą mogły harmonijnie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia.

Kadra zarządzająca wraz z kadrą pedagogiczną współdziała tak, aby dzieci czuły się u nas bezpieczne i szczęśliwe. Panuje tu atmosfera szacunku i akceptacji. Każdy czuje się ważny i potrzebny.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

mgr Agata Labenz

Zastępca dyrektora
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia wyższe licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Wczesna Edukacja z Kształceniem Integracyjnym oraz studia magisterskie o specjalności Pedagogika Szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuję w Fantazji od samego początku istnienia przedszkola, czyli od 2010 roku. Prywatnie jestem mamą Oliwki.
Współpraca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego.

mgr Agata Rostankowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, na której otrzymałam tytuł licencjata na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Na tej uczelni uzyskałam również tytuł magistra pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju.
Praca z dziećmi dostarcza mi wielu pięknych i niepowtarzalnych chwil. Jako nauczyciel chcę obudzić w dzieciach chęć odkrywania, a także sprawić, by okres przedszkolny kojarzył się ze szczęściem oraz zabawą.
Jak mawiał Korczak, dzieci największą radość czerpią z pokonanych trudności, jako nauczyciel chcę towarzyszyć im oraz podać rękę i służyć radą, gdy będą tego potrzebować.

Hortensja Bobin-Górska

Pomoc nauczyciela

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam opiekować się dziećmi i dlatego swoją przygodę zaczęłam od opieki nad dziećmi w domach rodzinnych.
Nieustanie dążyłam do spełnienia swoich marzeń i podjęłam pracę w żłobku. Podczas pracy z maluszkami skończyłam Kurs Opiekunki Dziecięcej w Żłobku i Klubie Malucha. Zdobytą wiedzę na kursie rozszerzyłam w Szkole Medycznej. Zdobyłam dyplom i tytuł wykwalifikowanej opiekunki do dzieci.
Głównym moim celem podczas pracy w przedszkolu jest zaspokojenie potrzeb dziecka i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz zdobycie jego zaufania.
Jestem osobą optymistycznie i entuzjastycznie nastawioną do życia oraz do ludzi, a w szczególności do dzieci z którymi bez problemu nawiązuję kontakt.
Moim drugim hobby jest makijaż i wyszywanie metryczek dla dzieci haftem krzyżykowym.

Magdalena Bigus

Pomoc nauczyciela

Od najmłodszych lat pamiętam, że moją ulubioną zabawą było opiekowanie się lalkami i pielęgnowanie ich. Później wielką radość sprawiały mi spacery z kuzynostwem oraz maluszkami od bliskich sąsiadów. Pod koniec liceum zajmowałam się dorywczo bliźniakami. Od tego zaczęła się moja przygoda z pracą z dziećmi. Prywatnie jestem mamą Krzysia i Zuzi. W 2019 roku rozpoczęłam Szkołę Medyczną na kierunku Opiekunka Dziecięca. Z dziećmi czuję się bardzo swobodnie. Cieszę się kiedy mogę im pomóc, doradzić lub przytulić, gdy są smutne. Nie wyobrażam sobie innego zajęcia dla siebie. Prywatnie moją pasją jest jazda na rolkach i taniec. Pozdrawiam serdecznie!

Maciej Łukasik

Lektor języka angielskiego

Jestem lektorem języka angielskiego i od 10 lat inspiruję innych, aby pokochali język angielski, pokonując kolejne bariery w komunikowaniu się. 

Język angielski fascynował mnie od kiedy pamiętam. Już w trakcie studiów licencjackich i magisterskich stawiałem pierwsze kroki w zawodzie, prowadząc zajęcia indywidualne, ucząc w gdańskich i tczewskich szkołach językowych oraz prowadząc kursy stacjonarne czy szkolenia specjalistyczne dla firm. 

 

Jednak swoją przygodę z nauczaniem rozpocząłem tak naprawdę po założeniu własnej Szkoły Językowej Easy English w 2013 r. 

Bogate doświadczenie, które udało mi się zdobyć na przestrzeni ostatnich kilku lat oraz naturalna dla mnie umiejętność dzielenia się z innymi swoimi pomysłami sprawiły, że prowadzone przeze mnie zajęcia są nietuzinkowe, ciekawe, i przede wszystkim efektywne.

 

Agnieszka Szczukowska

Lektor języka francuskiego

Jestem romanistką i logopedką. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia z najmłodszymi to moja ogromna pasja. Moja przygoda z nauczaniem języka francuskiego zaczęła się w 2003 roku właśnie od kontaktu z dziećmi – w Przedszkolu Francusko-Polskim w Gdyni. W pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych zwracam szczególną uwagę na ogólny rozwój dzieci – zabawom językowym zawsze towarzyszą ćwiczenia ruchowe. Ważną rolę w trakcie zajęć odgrywa muzyka. Pracując z dziećmi, wykorzystuję piosenki, wyliczanki oraz ilustrowane gestami wierszyki, którym poświęca się dużo czasu w nauczaniu przedszkolnym we Francji.

Patryk Kaschel

Instruktor jogi

Jestem psychologiem, terapeutą, trenerem uważności dla dzieci metodą Eline Snel, nauczycielem jogi dla dzieci i młodzieży oraz muzykiem. Prowadzę koncerty relaksacyjne. Fascynuję się mocą oddechu, dźwiękami natury i instrumentów oraz świadomym ruchem w różnej formie. Wspieram dorosłych i dzieci w ich świadomym życiu tu i teraz. 

W przedszkolu prowadzę zajęcia Jogi Kreatywnej. Korzystam na nich między innymi z metody Animal Kids Yoga. Pozwalają one na kreatywne zabawy z pozycjami na kolorowych kartach, możliwość łączenia ich z muzyką, teorią kolorów, geometrią, 

opowiadaniami, rysowaniem zwierząt i mandali, sposobem poruszania się zwierząt oraz ciekawostkami z ich świata. Pobudzamy w trakcie zajęć wyobraźnię, stajemy się świadomi oddechu oraz możliwości naszych ciał. Dbamy również o relaks zarówno przy opowieściach ze świata przyrody jak i licznych instrumentach etnicznych, które umilają nam zajęcia. 

Co ważne w jodze nie ma rywalizacji i każde z dzieci jest tak samo ważne i cenne. Jesteśmy jedną jogową drużyną. Przy tym wszystkim świetnie się bawimy. Do zobaczenia na macie!

 

Paweł Liczmański

Nauczyciel rytmiki

Muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat życia. Swoją pasją zaraził mnie mój tata, który w wieku 10 lat kupił mi gitarę akustyczną. Dalej poszło już lawinowo – pianino, perkusja, gitara elektryczna i basowa. Nie zatrzymałem się jednak na samych instrumentach. Hobbystycznie zajmuje się też szeroko pojętą produkcją muzyczną – nagrywanie, miks i mastering utworów. W latach 2014-2017 prowadziłem scholkę przy parafii Ciała i Krwi Pańskiej w Smętowie Granicznym, gdzie w zgranej grupie niemal 40 dzieci udało nam się nagrać 3 płyty w moim domowym studio. Tak też zaczęła się moja praca z dziećmi. Od początku zależało mi, aby połączyć wysoki poziom oprawy muzycznej z dobrą zabawą. 

 

Emilia Nawrocka

Logopeda

Ukończyłam dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim: licencjackie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz magisterskie na kierunku Logopedia w zakresie neurologopedii i wczesnej interwencji logopedycznej.

Zanim zaczęłam pracować jako logopeda, przez dwa lata zajmowałam się prowadzeniem imprez urodzinowych dla dzieci oraz byłam animatorką zabaw. Początkowo swoją przyszłość zawodową wiązałam z dziennikarstwem. Uwielbiałam pisać artykuły i pracować głosem, a zajęcia w pracowni radiowej były moimi ulubionymi.

Jednak praktyki logopedyczne w szkole i kontakt z dziećmi zmieniły moje życiowe plany i postanowiłam w 100% zająć się logopedią.

 

Prowadzenie terapii z najmłodszymi dostarcza mi wiele radości. Ich energia, uśmiech i poczucie humoru nie pozwalają mi na nudę podczas prowadzenia zajęć. Efekty, które osiągamy dają mi wiele satysfakcji i pozytywnie motywują do dalszej pracy. Pasjonuję się AAC, czyli komunikacją alternatywną i wspomagającą, odbyłam już kilka szkoleń z tego zakresu. 

Kontynuuję naukę na studiach podyplomowych na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika).

 

Aleksandra Popielarczyk

Instruktor tańca

Zajęcia taneczne są prowadzone przez Studio Tańca STAKATO. 

Od ponad 20 lat oddychamy tańcem i każdego dnia dajemy radość naszym młodszym i starszym podopiecznym.

Pokazujemy jak pasja do tańca może zakręcić w głowie, a doświadczenia, wiedzy i umiejętności nam nie brakuje. 

 

Zainteresowany by wysłać dziecko do naszego przedszkola?

Sprawdź wolne miejsca