Kadra

Poznaj naszą kadrę

Emilia-Kloska

mgr Emilia Kloska

Dyrektor przedszkola
star_bg.png
Vector.png

Drodzy Rodzice!
Macie w domu wyjątkowy i niepowtarzalny Skarb, Wasze dziecko. Pragniecie dla Niego wszystkiego, co najlepsze, więc wybór odpowiedniego przedszkola to dla Was ważne i odpowiedzialne zadanie.
W Przedszkolu „Fantazja” znajdziecie wszystko, czego potrzebuje Wasz Maluch.
Nasza kadra to zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli, specjalistów i instruktorów, którzy dbają o wszechstronny rozwój swoich wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

W „Fantazji” nikt się nie nudzi i nie jest samotny. Państwa Skarby znajdą u nas ciepło, życzliwość i troskę, dzięki której będą mogły harmonijnie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia.

Kadra zarządzająca wraz z kadrą pedagogiczną współdziała tak, aby dzieci czuły się u nas bezpieczne i szczęśliwe. Panuje tu atmosfera szacunku i akceptacji. Każdy czuje się ważny i potrzebny.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

mgr Agata Labenz

Zastępca dyrektora
Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia wyższe licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Wczesna Edukacja z Kształceniem Integracyjnym oraz studia magisterskie o specjalności Pedagogika Szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuję w Fantazji od samego początku istnienia przedszkola, czyli od 2010 roku. Prywatnie jestem mamą Oliwki.
Współpraca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego.

mgr Agata Rostankowska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, na której otrzymałam tytuł licencjata na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Na tej uczelni uzyskałam również tytuł magistra pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju.
Praca z dziećmi dostarcza mi wielu pięknych i niepowtarzalnych chwil. Jako nauczyciel chcę obudzić w dzieciach chęć odkrywania, a także sprawić, by okres przedszkolny kojarzył się ze szczęściem oraz zabawą.
Jak mawiał Korczak, dzieci największą radość czerpią z pokonanych trudności, jako nauczyciel chcę towarzyszyć im oraz podać rękę i służyć radą, gdy będą tego potrzebować.

Hortensja Bobin-Górska

Pomoc nauczyciela

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam opiekować się dziećmi i dlatego swoją przygodę zaczęłam od opieki nad dziećmi w domach rodzinnych.
Nieustanie dążyłam do spełnienia swoich marzeń i podjęłam pracę w żłobku. Podczas pracy z maluszkami skończyłam Kurs Opiekunki Dziecięcej w Żłobku i Klubie Malucha. Zdobytą wiedzę na kursie rozszerzyłam w Szkole Medycznej. Zdobyłam dyplom i tytuł wykwalifikowanej opiekunki do dzieci.
Głównym moim celem podczas pracy w przedszkolu jest zaspokojenie potrzeb dziecka i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz zdobycie jego zaufania.
Jestem osobą optymistycznie i entuzjastycznie nastawioną do życia oraz do ludzi, a w szczególności do dzieci z którymi bez problemu nawiązuję kontakt.
Moim drugim hobby jest makijaż i wyszywanie metryczek dla dzieci haftem krzyżykowym.

Magdalena Bigus

Pomoc nauczyciela

Od najmłodszych lat pamiętam, że moją ulubioną zabawą było opiekowanie się lalkami i pielęgnowanie ich. Później wielką radość sprawiały mi spacery z kuzynostwem oraz maluszkami od bliskich sąsiadów. Pod koniec liceum zajmowałam się dorywczo bliźniakami. Od tego zaczęła się moja przygoda z pracą z dziećmi. Prywatnie jestem mamą Krzysia i Zuzi. W 2019 roku rozpoczęłam Szkołę Medyczną na kierunku Opiekunka Dziecięca. Z dziećmi czuję się bardzo swobodnie. Cieszę się kiedy mogę im pomóc, doradzić lub przytulić, gdy są smutne. Nie wyobrażam sobie innego zajęcia dla siebie. Prywatnie moją pasją jest jazda na rolkach i taniec. Pozdrawiam serdecznie!

Maja Makowska

Lektor języka angielskiego

Jestem lektorem już od 10 lat. Uczę języka angielskiego w wielu przedszkolach na terenie Tczewa i okolic. Współprowadzę również szkołę językową Bee w Tczewie, gdzie dzieci, które uczyłam w przedszkolu mają szansę kontynuować swoja przygodę z językiem angielskim. 

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku filologia angielska nauczycielska. Ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Moja praca to moje największe hobby!

 

Agnieszka Szczukowska

Lektor języka francuskiego

Jestem romanistką i logopedką. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia z najmłodszymi to moja ogromna pasja. Moja przygoda z nauczaniem języka francuskiego zaczęła się w 2003 roku właśnie od kontaktu z dziećmi – w Przedszkolu Francusko-Polskim w Gdyni. W pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych zwracam szczególną uwagę na ogólny rozwój dzieci – zabawom językowym zawsze towarzyszą ćwiczenia ruchowe. Ważną rolę w trakcie zajęć odgrywa muzyka. Pracując z dziećmi, wykorzystuję piosenki, wyliczanki oraz ilustrowane gestami wierszyki, którym poświęca się dużo czasu w nauczaniu przedszkolnym we Francji.

Patryk Kaschel

Instruktor jogi

Jestem psychologiem, terapeutą, trenerem uważności dla dzieci metodą Eline Snel, nauczycielem jogi dla dzieci i młodzieży oraz muzykiem. Prowadzę koncerty relaksacyjne. Fascynuję się mocą oddechu, dźwiękami natury i instrumentów oraz świadomym ruchem w różnej formie. Wspieram dorosłych i dzieci w ich świadomym życiu tu i teraz. 

W przedszkolu prowadzę zajęcia Jogi Kreatywnej. Korzystam na nich między innymi z metody Animal Kids Yoga. Pozwalają one na kreatywne zabawy z pozycjami na kolorowych kartach, możliwość łączenia ich z muzyką, teorią kolorów, geometrią, 

opowiadaniami, rysowaniem zwierząt i mandali, sposobem poruszania się zwierząt oraz ciekawostkami z ich świata. Pobudzamy w trakcie zajęć wyobraźnię, stajemy się świadomi oddechu oraz możliwości naszych ciał. Dbamy również o relaks zarówno przy opowieściach ze świata przyrody jak i licznych instrumentach etnicznych, które umilają nam zajęcia. 

Co ważne w jodze nie ma rywalizacji i każde z dzieci jest tak samo ważne i cenne. Jesteśmy jedną jogową drużyną. Przy tym wszystkim świetnie się bawimy. Do zobaczenia na macie!

 

Agata Nadolna

Nauczyciel rytmiki

Od kilku lat mam przyjemność prowadzenia zajęć umuzykalniających z Państwa pociechami w przedszkolu Fantazja. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności muzyka z plastyką. Już na studiach interesowałam się rytmiką jako dziedziną nauki, a w 2005 r. obroniłam tytuł magistra pisząc pracę na temat wpływu zajęć umuzykalniających na rozwój psychofizyczny dzieci. Zajęcia z dziećmi prowadzę od 2011 r. w wielu placówkach w Tczewie i okolicach. W chwili obecnej prowadząc zajęcia rytmiczne opieram się głównie na metodach C. Orffa, E.Jaques – Dalcroze’a oraz A. i M. Kniessów, pedagogów, którzy opracowali metody wychowania muzycznego oparte głównie na ruchu i zabawach. Mają one szczególny wpływ na rozwój fizyczny dziecka.

Julia Rozumek

Logopeda

Przygodę z głosem rozpoczęłam już we wczesnych latach życia poprzez uczestnictwo w zajęciach w szkole muzycznej, w której mogłam rozwijać swoją ogromną pasję.  Z biegiem czasu moje zainteresowania poszerzały się o kolejne elementy, a zdobyte doświadczenia spowodowały, że z łatwością mogłam się odnaleźć w prowadzeniu grup, pracy z dziećmi w różnym wieku czy też nawiązywaniu współpracy z drugim człowiekiem. W ten sposób dotarłam do studiów logopedycznych, które odbyłam w Instytucie Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim.

 

 

Aktualnie jestem w trakcie zdobywania specjalizacji z zakresu neurologopedii oraz wczesnej interwencji logopedycznej. Cały czas stawiam na rozwój, dlatego dodatkowo uczestniczę w kursach, z których mogę wyróżnić między innymi: 

-metoda aktywnego słuchania Bati Strauss; 

-kinesiotaping logopedyczny; 

-plastyka sensoryczna.

W pracy z pacjentami stawiam na ciepłą atmosferę, otwartą na dialog i komunikację. Dążę do tego, aby każdy podczas zajęć czuł się bezpiecznie.  

Aleksandra Popielarczyk

Instruktor tańca

Zajęcia taneczne są prowadzone przez Studio Tańca STAKATO. 

Od ponad 20 lat oddychamy tańcem i każdego dnia dajemy radość naszym młodszym i starszym podopiecznym.

Pokazujemy jak pasja do tańca może zakręcić w głowie, a doświadczenia, wiedzy i umiejętności nam nie brakuje. 

 

Zainteresowany by wysłać dziecko do naszego przedszkola?

Sprawdź wolne miejsca