Emilia Kloska

Dyrektor przedszkola

Drodzy Rodzice!
Macie w domu wyjątkowy i niepowtarzalny Skarb, Wasze dziecko. Pragniecie dla Niego wszystkiego, co najlepsze, więc wybór odpowiedniego przedszkola to dla Was ważne i odpowiedzialne zadanie.
W Przedszkolu „Fantazja” znajdziecie wszystko, czego potrzebuje Wasz Maluch.
Nasza kadra to zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania nauczycieli, specjalistów i instruktorów, którzy dbają o wszechstronny rozwój swoich wychowanków oraz o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Swoją pasją inspirują i motywują dzieci do poznawania świata oraz do odkrywania własnych talentów. Codziennie dbają o rozwój duchowy, emocjonalny i intelektualny dzieci, dając im gruntowne przygotowanie do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

W „Fantazji” nikt się nie nudzi i nie jest samotny. Państwa Skarby znajdą u nas ciepło, życzliwość i troskę, dzięki której będą mogły harmonijnie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe doświadczenia.

Kadra zarządzająca wraz z kadrą pedagogiczną współdziała tak, aby dzieci czuły się u nas bezpieczne i szczęśliwe. Panuje tu atmosfera szacunku i akceptacji. Każdy czuje się ważny i potrzebny.

Dziękujemy za okazane nam zaufanie.

Agata Labenz

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

 

Ukończyłam studia wyższe licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności Wczesna Edukacja z Kształceniem Integracyjnym oraz studia magisterskie o specjalności Pedagogika Szkoły na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuję w Fantazji od samego początku istnienia przedszkola, czyli od 2010 roku. Prywatnie jestem mamą Oliwki.
Współpraca z dziećmi dostarcza mi wiele radości, a każdy dzień przynosi coś nowego i zaskakującego.

Agata Garbarczyk

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Praca z dziećmi dostarcza mi wielu pięknych i niepowtarzalnych chwil. Jako nauczyciel chcę obudzić w dzieciach chęć odkrywania, a także sprawić, by okres przedszkolny kojarzył się ze szczęściem oraz zabawą.
Jak mawiał Korczak, dzieci największą radość czerpią z pokonanych trudności, jako nauczyciel chcę towarzyszyć im oraz podać rękę i służyć radą, gdy będą tego potrzebować.

Hortensja Bobin

Pomoc nauczyciela

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam opiekować się dziećmi i dlatego swoją przygodę zaczęłam od opieki nad dziećmi w domach rodzinnych.
Nieustanie dążyłam do spełnienia swoich marzeń i podjęłam pracę w żłobku.
Podczas pracy z maluszkami skończyłam Kurs Opiekunki Dziecięcej w Żłobku i Klubie Malucha. Zdobytą wiedzę na kursie rozszerzyłam w Szkole Medycznej. Zdobyłam dyplom i tytuł wykwalifikowanej opiekunki do dzieci.
Głównym moim celem podczas pracy w przedszkolu jest zaspokojenie potrzeb dziecka  i zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz zdobycie jego zaufania.
Jestem osobą optymistycznie i entuzjastycznie nastawioną do życia oraz do ludzi, a w szczególności do dzieci z którymi bez problemu nawiązuję kontakt.
Moim drugim hobby jest makijaż i wyszywanie metryczek dla dzieci haftem krzyżykowym.

Natalia Lamek

Pomoc nauczyciela

Pierwszą współpracę z dziećmi zdobyłam pracując jako opiekunka. Jednak największe doświadczenie zdobyłam wychowując swoje córki Laurę i Agatkę. W życiu prywatnym jestem ogromnym miłośnikiem zwierząt.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i radość. Cieszą mnie wszystkie chwile spędzone w dziecięcym towarzystwie. Z chęcią słucham dziecięcych opowieści.
Głównym moim celem w przedszkolu jest bezpieczeństwo, nauka i oczywiście super zabawa, bo to dziecięcy czas beztroskiej zabawy.

Agata Nadolna

Nauczycielka rytmiki i tańca

Od kilku lat mam przyjemność prowadzenia zajęć umuzykalniających z Państwa pociechami w przedszkolu Fantazja. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności muzyka z plastyką. Już na studiach interesowałam się rytmiką jako dziedziną nauki, a w 2005 r. obroniłam tytuł magistra pisząc pracę na temat wpływu zajęć umuzykalniających na rozwój psychofizyczny dzieci. Zajęcia z dziećmi prowadzę od 2011 r. w wielu placówkach w Tczewie i okolicach. W chwili obecnej prowadząc zajęcia rytmiczne opieram się głównie na metodach C. Orffa, E.Jaques – Dalcroze’a oraz A. i M. Kniessów, pedagogów, którzy opracowali metody wychowania muzycznego oparte głównie na ruchu i zabawach. Mają one szczególny wpływ na rozwój fizyczny dziecka.

Anna Śliżewska

Logopeda

Prowadzę w przedszkolu Fantazja zajęcia logopedyczne. Prywatnie jestem mamą Weroniki i Helenki. Bardzo lubię aktywnie spędzać czas wolny, a moją pasją jest taniec. Trenuję taniec orientalny. Zawodowo jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i logopedą. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie na kierunku edukacja wczesnoszkolna oraz studia licencjackie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku pedagogika opiekuńczo- wychowawcza. Swoją wiedzę i warsztat pracy doskonaliłam też na studiach podyplomowych z zakresu logopedii i terapii pedagogicznej. Na moich zajęciach dzieci, bawiąc się, usprawniają swoje narządy artykulacyjne. Ponieważ dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju młodego człowieka bardzo ważny jest ruch, do terapii włączam też elementy logorytmiki. Naturalna i swobodna aktywność w rytm muzyki kształtuje ruchy całego ciała i wpływa bezpośrednio na usprawnianie narządów mownych.

Mateusz i Dominika Kaczyńscy

Instruktorzy z KST

Program „KARATE DLA NAJMŁODSZYCH” to zbiór gier i zabaw połączonych z podstawowymi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu karate, ułożony według podstaw metodycznych nauki tej sztuki samoobrony.
Karate to zajęcia, gdzie koncentrujemy się głownie na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Zestaw ćwiczeń wykonywanych w ramach zajęć został opracowany w porozumieniu z lekarzami rodzinnymi i ortopedami, dzięki czemu zajęcia pozwalają zwalczyć skrzywienia kręgosłupa, płaskostopie oraz działaś wzmacniająco na wady fizyczne dziecka.
Wytrwałość, systematyczność, zwinność, gibkość, panowanie nad emocjami, rozładowanie negatywnych emocji z jednoczesnym odkryciem pozytywnych poprzez poznanie własnych możliwości i przede wszystkim świetna zabawa – tego właśnie uczy się MAŁY KARATEKA.
Program zajęć uwzględnia również pracę nad wzmacnianiem własnej wartości, pokazanie wartości innych ćwiczących, ponadto zajęcia pozwalają dziecku na współdziałanie z grupą.

Agnieszka Szczukowska

Lektorka języka francuskiego

Jestem romanistką i logopedką. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia z najmłodszymi to moja ogromna pasja. Moja przygoda z nauczaniem języka francuskiego zaczęła się w 2003 roku właśnie od kontaktu z dziećmi – w Przedszkolu Francusko-Polskim w Gdyni. W pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych zwracam szczególną uwagę na ogólny rozwój dzieci – zabawom językowym zawsze towarzyszą ćwiczenia ruchowe. Ważną rolę w trakcie zajęć odgrywa muzyka. Pracując z dziećmi, wykorzystuję piosenki, wyliczanki oraz ilustrowane gestami wierszyki, którym poświęca się dużo czasu w nauczaniu przedszkolnym we Francji.

Maja Makowska

Lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu na kierunku filologia angielska ze specjalnością nauczycielską. Miałam okazję pracować zarówno w przedszkolu, z dziećmi i młodzieżą, ale także z dorosłymi. Nauczanie języka angielskiego to moja pasja, praca jako lektor sprawia mi ogromną przyjemność. Język angielski towarzyszy mi także poza pracą, uwielbiam brytyjskie kino, muzykę i literaturę.