Zarówno dorośli, jak i dzieci są obecnie bezustannie bombardowani różnego rodzaju bodźcami. Tyle się dzieje! By sobie z tym poradzić potrzebujemy umieć się relaksować i wyciszyć umysł. Dobrze też wiedzieć, jak sobie radzić z różnymi emocjami, przyjemnymi i nieprzyjemnymi, nie dając się im porwać ani ich nie ignorując. To pozwala obniżyć poziom stresu, który pojawia się automatycznie w takich sytuacjach, a zwiększa pewność siebie i poczucie szczęścia.

Podczas ośmiotygodniowego kursu, który odbył się w przedszkolu w okresie od 7 września do 30 października 2020 dzieci nauczyły się, jak być uważnymi i skoncentrowanymi. Półgodzinne lekcje odbywały się raz w tygodniu, a dodatkowe dziesięciominutowe ćwiczenia odbywały się w inne dni tygodnia.

Czego nauczyły się dzieci?

Koncentracji i zauważania kiedy się rozpraszają, poprawiania swoich funkcji wykonawczych, uspokajania umysłu i ciała; spokojny umysł szybciej się uczy, nazywania i rozumienia emocji i procesów myślowych – lęku, złości, smutku i martwienia się; akceptując emocje i myśli, dając im przestrzeń, nabiera się do nich dystansu, bycia obecnym/obecną tu i teraz, nawet jeśli zaraz wydarzy się coś ekscytującego albo właśnie stało się coś nieprzyjemnego, pewności siebie, którą daje odcięcie się od osądów i myśli oceniających emocje; by dzieci nie uważały, że są tym, co myślą, czują; poprawiania swojej pamięci poprzez koncentrację na tym, co robią w danej chwili.

Trening przeprowadzony został przez przeszkolonego trenera w trakcie procesu certyfikacji p. Patryka Kaschel.

Pan Patryk od listopada 2020 prowadzi zajęcia jogi dla naszych dzieci w przedszkolu. Zajęcia w grupie Maluszków i Starszaków odbywają się w poniedziałki.

Dodaj komentarz